Vision Express

https://visionexpress.lv

Kāpēc ziemā jāizmanto saulesbrilles

Stilīgas saulesbrilles noteikti ir viens no vasaras aktuālākajiem aksesuāriem. Tomēr der atcerēties, ka primāri saulesbrilles nav stila elements, bet gan acu aizsardzības līdzeklis. Saulesbrilles pasargā acis no UV stariem, kas vasarā, protams, ir visaktīvākie. Bet UV starojumu mēs saņemam arī citos gadalaikos, it īpaši ziemā, kad saules starus atstaro sniegs, tāpēc arī šajā gadalaikā saulesbrilles noteikti vajag turēt pa rokai.

 

Diemžēl Latvijā paradums izmantot saulesbrilles ir tikai apmēram pusei iedzīvotāju, kuri pārsvarā saulesbrilles izmanto tikai pavasarī un vasarā. Ziemā saulesbrilles lieto niecīga daļa cilvēku. Tam par iemeslu ir gan nepietiekama informācija par saulesbriļļu nepieciešamību ziemā, gan iedoma, ka ziemā nēsāt saulesbrilles ir dīvaini.

Sniegs atstaro UV starus, dubultojot kaitīgo ietekmi

Saulainās ziemas dienās acis mēdz apžilbt pat vairāk nekā vasarā. It īpaši, ja cilvēkam jau ir jutīgas acis, kas ikdienā tiek nogurdinātas pie datora vai cieš no kādiem nepatīkamiem simptomiem. Apžilbums saulainā ziemas laikā var būt ļoti nepatīkams un kaitīgs. Sniegs atstaro saules starus, kas rada papildu UV starojumu. Šādos laika apstākļos ir nepieciešams izmantot saulesbrilles, lai pasargātu acis un iegūtu normālu redzes komfortu.

UV starojums rada kaitējumu acīm. Tas var radīt izmaiņas acs struktūrās, radīt kalogēna un elastīgo šķiedru bojājumus, var attīstīties arī iekaisumi, kas izpaužas kā apsārtums, sāpes, izteikta jutība pret gaismu. Protams, šādas izmaiņas nenotiks vienā saulainā ziemas dienā, kurā netiks nēsātas saulesbrilles. Bet ar laiku UV staru ietekmē acis cieš un palēnām zaudē savu veselību, redzes kvalitāti.

Jāatgādina arī, ka nepieciešams regulāri veikt profilaktiskās vizītes pie acu ārsta, kurš spēs savlaicīgi konstatēt acu saslimšanas un ieteikt piemērotākos ārstēšanas veidus.

Ziemā saulesbrilles obligātas arī autovadītājiem

Runājot ne tikai par acu veselību, bet arī sabiedrības drošību, jāatgādina, ka autovadītājiem kvalitatīvas saulesbrilles ir obligāta nepieciešamība visos gadalaikos, arī ziemā. Saules leņķis, atspīdums no asfalta, sniega, auto stikla un citām virsmām var apžilbināt tik ļoti, ka tiek apdraudēta satiksmes drošība. Tāpēc saulesbrillēm automašīnā jābūt visu gadu. Tām arī noteikti jābūt kvalitatīvām saulesbrillēm, vislabāk polarizētām, jo tās efektīvi novērš atspīdumu, mazina apžilbšanu un pastiprina attēla kontrastu.

Aktīviem ziemas prieku baudītājiem

Ziemā labprāt izbaudām aktivitātes ārā — slēpošanu, snovošanu, traukšanos no kalna ragaviņās kopā ar bērniem. Visvairāk šādas nodarbes vilina tieši saulainajās ziemas dienās, kad arī UV starojums ir aktīvāks, kā arī to papildus atstaro sniega sega. Tāpēc jāatgādina, ka ziemas prieku baudītājiem īpaši jāpadomā, kā aizsargāt savas acis no saules staru ietekmes.

Kādas saulesbrilles izvēlēties ziemā

Saulesbrilles ziemas apstākļiem jāpiemeklē, vadoties pēc tā, kur tiks izmantotas. Ja tās ir paredzētas ikdienas komfortam un pastaigām, tad piemērotas būs brilles ar otrās vai trešās pakāpes tonējumu (pavisam ir četri tonējumu līmeņi). Vajadzīgo komfortu acīm ikdienā sniegs arī briļļu lēcas ar gradālo tonējumu, tās augšpusē ir tumšākas, bet apakšā gaišākas.

Ja plānojat aktīvu atpūtu uz kalna vai dodaties slēpošanas brīvdienās uz kādu kūrortu, tad piemērotākās būs vistumšāk tonētās brilles. Tādas izvēlas arī profesionāli sportisti, kuri nodarbojas ar sniega vai ūdens sporta veidiem.

Kvalitatīvas saulesbrilles pieejamas arī tiem, kuriem vajadzīga redzes korekcija. Saulesbrilles iespējams pasūtīt arī ar optisko korekciju. Par labāko izvēli vislabāk konsultēties ar zinošu optometristu, kurš ieteiks dzīvesveidam un redzes stāvoklim atbilstošāko, lai ziemā acis justos komfortabli.

Arī ziemā optikas veikalos ir plašs saulesbriļļu klāsts

Ja mums izdevās Tevi pārliecināt par to, ka saulesbrilles ziemā nav nekāds modes noziegums, bet gan dabiskas rūpes par savām acīm, tad gribam iedrošināt arī ziemā doties uz jebkuru “Vision Express” optikas veikalu, lai iegādātos kvalitatīvas, savai gaumei un dzīvesveidam atbilstošas saulesbrilles, kas sniegs vajadzīgo aizsardzību un redzes komfortu saulainajās ziemas dienās.

Kvalitatīvas saulesbrilles noteikti būs tālredzīgs pirkums, jo tās kalpos daudzus gadus un noderēs jebkurā gadalaikā.