vision express

Briļļu lēcas

Vision Express veikalos ir speciālisti, kas spēs piemeklēt katram klientam piemērotāko briļļu lēcu veidu, izvērtējot vēlmes un nepieciešamību, un optometrista vai oftalmologa ieteikumus.

Vision Express piedāvā ļoti plašu briļļu lēcu sortimentu pēc individuālām receptēm. Veikala telpās atrodas moderni aprīkotas optikas laboratorijas, kur strādā augsti kvalificēti optiķi. Pateicoties tam, vairums briļļu var tikt izgatavotas vienas stundas laikā. Sarežģītu speciālo pasūtījumu gadījumā briļļu lēcas tiek izgatavotas atbilstoši sastādītajai receptei labākajās optikas rūpnīcās.

Briļļu lēcas cilvēkiem līdz 40 gadiem

  • Monofokālās briļļu lēcas (parastās lasāmlēcas vai lēcas tālumam) ir viena optiskā stipruma briļļu lēcas 

Monofokālai briļļu lēcai ir nemainīgs optiskais stiprums. Piemēram, pēc receptes uztaisītās briļļu lēcas ar stiprumu -3 dioptrijas, gan lēcas centrā, gan lēcas augšdaļā, gan apakšā būs -3 dioptriju stiprums.

  • Pretnoguruma jeb tuvuma slodzes samazināšanas briļļu lēcas

Pretnoguruma briļļu lēcas pamatā ir ikdienai nepieciešamais optiskais stiprums, bet lēcas lejas daļā tas nedaudz atšķiras, kļūst mazāks “-” tuvredzīgajiem briļļu lietotājiem vai arī pieaug “+” tālredzīgajiem briļļu lietotājiem jeb presbieopiem. Tas acīm nodrošina tuvuma slodzes samazināšanos, skatoties tuvos attālumos, piem., viedtālrunī.

Briļļu lēcas cilvēkiem virs 40 gadiem

  • Monofokālās (parastās lasāmlēcas vai lēcas tālumam) ir viena optiskā stipruma briļļu lēcas 

Monofokālai briļļu lēcai ir nemainīgs optiskais stiprums. Piemēram, pēc receptes uztaisītās, briļļu lēcas ar stiprumu +2 dioptrijas, gan lēcas centrā, gan lēcas augšdaļā, gan apakšā būs +2 dioptriju stiprums. Šāda veida briļļu lēcas paredzētas skatīšanai vienā konkrētā attālumā. Katram attālumam būs nepieciešamas citas monofokālās brilles, piem., 3 metru attālumam vienas, 70 centimetru attālumam citas, 40 centimetru attālumam vēl citas.

  • Jaunās paaudzes lasāmlēcas jeb tuvuma progresīvās briļļu lēcas

Šādas briļļu lēcas ir īpaši pielāgotas tuvuma darbu veikšanai un atkarībā no ražotāja spēj nodrošināt skaidru redzi no 35 - 40 cm līdz pat 70-100 cm attālumam. Lēcas augšdaļā (izmanto skatoties monitorā) optiskais stiprums ir vājāks, bet lēcas lejas daļā (skaitās lasot 40 cm attālumā) kļūst stiprāks. Tas ir ļoti nozīmīgi, jo katrā attālumā, kur mēs skatāmies ir nepieciešams cits optiskais stiprums. Tā, piemēram, skatoties izstieptas rokas attālumā noteikti nepieciešams mazāks stiprums kā lasot drukāto tekstu, kuru turam rokās.

  • Progresīvās briļļu lēcas 

Progresīvās briļļu lēcās ir paredzētas skatīšanai visos attālumos. Optiskais stiprums tajās no tālumam nepieciešamā pakāpeniski mainās līdz lasīšanai nepieciešamajam. Līdz ar to, tālumā visu varēs saskatīt skatoties taisni uz priekšu (caur lēcas augšējo daļu), to kas ir tuvāk jeb vidējos attālumos - nedaudz pakustinot galvu (caur lēcas vidusdaļu), bet to ko skatāmies rokās turot skaidri ieraudzīsim caur lēcas apakšējo daļu. Šāds briļļu veids labi atbilst redzes fizioloģiskajiem procesiem.

 

Vision Express sadarbojas un ir oficiāli pārstāvji labākajiem un lielākajiem briļļu lēcu ražotājiem pasaulē - SEIKO, Pentax, ESSILOR u.c.

Piesakies redzes pārbaudei