Vision Express

https://visionexpress.lv

Kā izvēlēties kontaktlēcas?

Kontaktlēcas ir mūsdienīga, droša un ērta redzes korekcija. Mūsdienu lēcas no mīkstiem materiāliem sekmē gaisa piekļuvi acīm, tāpēc pie tām var ļoti ātri pierast.

Pirms kontaktlēcu iegādes, vispirms jāveic redzes un acu veselības pārbaude. Tad sarunā ar konsultantu, Jums tiks piedāvāta optimāla izvēle, vadoties pēc Jūsu dzīvesveida, darba apstākļiem, u.c., faktoriem. Ja esat pirmreizējs kontaktlēcu klients, Jums tiks sniegta pilnīga praktiskā apmācība par kontaktlēcu lietošanu (uzlikšanu un noņemšanu) un to kopšanu.

Ja vēlas nēsāt kontaktlēcas, svarīgi, lai acis būtu veselas, labi apasarotas un cilvēks uzņemtu pietiekami daudz ūdens. Ja redze nav vājāka par aptuveni piecām dioptrijām, to var labi koriģēt ar brillēm, taču jebkurā gadījumā kontaktlēcām ir savas priekšrocības, piemēram, tās nekropļo attēlu, nodrošina plašāku redzeslauku, netraucē aktīvās nodarbībās, nespiež degunu un neaizsvīst. Tiesa, arī rūpes un izdevumi lielāki nekā par brillēm – tās atbilstīgi jākopj un pēc noteikta laika jāmaina.

Lai iegādātos labas kontaktlēcas, acis svarīgi pārbaudīt ar speciālu aparātu topogrāfu, jo radzene katram, gluži tāpat kā pirkstu nospiedumi, ir atšķirīga. Protams, nepieciešama arī detalizēta redzes pārbaude, jāveic asaru noturības tests. Lai izvēlētos labāko variantu, jāņem vērā redzes korekcijas vajadzības, nodarbošanās, dzīves ritms, paredzētais nēsāšanas biežums, motivācija un finansiālās iespējas. Piemērotāko risinājumu palīdzēs atrast speciālists.