Vision Express

https://visionexpress.lv

Krāsainās kontaktlēcas

Mūsdienās arvien populārākas kļūst krāsainās kontaktlēcas, kas ātri spēj mainīt cilvēku tēlu. Ar tām var mainīt vai paspilgtināt acu krāsu, kā arī izcelt ar kādu neparastāku dizainu. Šādas kontaktlēcas var izmantot neatkarīgi no tā, vai cilvēkam ir laba redze vai nepieciešama redzes korekcija. 

Dažādi ražotāji piedāvā lielu kontaktlēcu krāsu daudzveidību – no Crazy sērijas lēcām, kas būs piemērotas Helovīna ballītei, līdz kosmētiskajām kontaktlēcām, kas izgaismos acis, piešķirs akcentu vai padziļinās skatienu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “contact lenses colours”

Pieejamas gan vienas dienas vienreizējās lietošanas, gan mēneša krāsainās kontaktlēcas. Tās savā starpā atšķiras ne vien pēc krāsas, bet arī dizaina, izmēra, materiāla un līdz ar to pieļaujamā valkāšanas ilguma. Mūsdienīgākās ir lēcas ar augstu skābekļa caurlaidību, kuras pieļaujams nēsāt visas dienas garumā.Lietojot mēneša lēcas, tās ir atbilstoši jākopj — pēc lietošanas tās jānomazgā ar speciāli šim nolūkam paredzētu šķidrumu, pēc tam jāievieto kontaktlēcu konteinerā līdz nākamajai lietošanas reizei. Savukārt vienas dienas lēcām nav nepieciešama ne tīrīšana, ne dezinficēšana, un uz tām neuzkrājas olbaltumvielas. 

Krāsainās kontaktlēcas, tāpat kā visas citas kontaktlēcas, ir medicīniskā prece. Tas nozīmē, ka arī krāsainās kontaktlēcas nedrīkst lietot bezatbildīgi. Uzsākot lietot krāsainās kontaktlēcas, nepieciešama īpaša redzes pārbaude – kontaktlēcu vizīte, pat, ja redze ir laba iesakām pakonsultēties. Šādas pārbaudes laikā speciālists ne vien pārbaudīs redzi un acu veselību, bet, pats galvenais, piemērīs kontaktlēcas un novērtēs, vai konkrētā lēca ir piemērota šī pacienta acīm. Tāpat kontaktlēcu vizītes laikā notiek kontaktlēcu lietošanas un kopšanas apmācība un tiek sniegtas atbildes uz visiem klientu jautājumiem. Pircējam šajā vizītē tiek dota iespēja pielaikot dažādas kontaktlēcu krāsas, lai izvēlētos, kādu krāsu iegādāties. Tāda pati iespēja pielaikot dažādu krāsu kontaktlēcas tiek dota arī acu veselības kontroles vizīšu laikā.