vision express

Vismaz trešdaļai autovadītāju nepieciešama redzes korekcija

Rīgas 1.slimnīcas statistikas dati liecina, ka vismaz 30% no autovadītājiem Latvijā nepieciešami redzes korekcijas līdzekļi. Apzinoties apdraudējumu, kādu uz ceļa var radīt šoferi, kas laikus redzes korekciju nav veikuši, Vision Express jau 2017.gadā uzsāka kampaņu, kuras mērķis ir aktualizēt drošu auto vadīšanu.

Digitalizējoties laikmetam, palielinās autovadītāju skaits, kuriem, veicot obligāto medicīnas pārbaudi pirms autovadītāja tiesību saņemšanas vai atjaunojot tās, ir nepieciešami redzes korekcijas līdzekļi. Šobrīd tie ir aptuveni 30% no pacientu skaita, apgalvo Rīgas 1. slimnīcas Arodveselības nodaļas vadītāja Gaļina Veibere.

Taču autovadītājiem svarīgi atcerēties, ka arī pēc tiesību iegūšanas, vismaz reizi gadā, nepieciešams pārbaudīt redzi, lai pārliecinātos, ka, vadot auto, netiek apdraudēta sava un citu satiksmes dalībnieku drošība, uzsver speciālisti. Nekoriģēta redze vai nogurušas acis var radīt potenciāli bīstamas situācijas, turklāt mūsdienās ļoti ērti un ātri redzi var pārbaudīt lielākajos optikas veikalos, kas ir nodrošināti ar zinošiem speciālistiem un mūsdienīgāko aprīkojumu.

Vai pamani pretimbraucošās mašīnas numuru 20 metru attālumā?

“Signāls sliktai redzei var būt ceļa zīmju novēlota pamanīšana, kas var izraisīt pēkšņus manevrus, apdraudot citus autovadītājus un gājējus. Vienkāršs piemērs, kā autovadītājiem pārbaudīt redzes asumu – mēģināt saskatīt priekšā braucošās automašīnas numura zīmi 20 metru attālumā ar katru aci atsevišķi, sākumā pieverot vienu aci un tad otru, ja kādā no gadījumiem attēls šķiet miglains vai saskatīšana rada grūtības, tad noteikti vajadzētu vērsties pie redzes speciālista. Visbiežāk sastopamā autovadītāju redzes problēma ir slikta redzamība krēslā vai tumsā. Lielākais mīnuss ir tas, ka autovadītāji to neuztver kā redzes problēmu, jo gaišā dienas laikā redz labi.  Taču tā ir vislielākā kļūda, jo sliktā redzamība krēslā vai tumsā ir signāls, ka steidzami jāpārbauda redze un par šādu faktu jāinformē speciālists.  Mums, Vision Express, ir svarīga autovadītāju redzes veselība un droša satiksme, tāpēc aicinām visus šoferus būt atbildīgiem un veikt redzes pārbaudes regulāri,” uzsver Vision Express galvenā optometriste Jeļena Stūriška. 

Ne mazāk svarīgi ir piemeklēt atbilstošas brilles, kas ir nozīmīgi drošai auto vadīšanai. Vadot automašīnu, briļļu ietvari ietekmē mūsu perifēro redzi. Speciālisti iesaka, ka tiem nevajadzētu būt ar platām briļļu kājiņām – tas palielina redzeslauka ierobežojumu, tāpēc atbilstošākie briļļu ietvari ir ar smalkiem rāmjiem. Svarīgs ir arī komforts, lēcu lielums un deguna balsts. Briļļu ietvari nedrīkst spiest deniņu vai deguna zonā, jo tas var radīt diskomfortu, kā rezultātā autovadītājs var zaudēt modrību un novērsties no ceļa. Svarīgi brilles iegādāties specializētos optikas veikalos, kur konsultanti var palīdzēt piemeklēt atbilstošākos briļļu ietvarus un rekomendēt briļļu lēcas, jo ir arī īpaši autovadītājiem piemērotas briļļu lēcas, kas var atvieglot braukšanu un uzlabot pašsajūtu braukšanas laikā.