vision express

Briļļu lēcas saulainam laikam

Saulainam laikam paredzēto briļļu galvenais uzdevums ir pasargāt acis no spilgtas saules gaismas un aizturēt acīm kaitīgo ultravioleto (UV) starojumu.

Tonētās briļļu lēcas

Tonētās briļļu lēcas var būt gan ļoti tumšas, gan ar praktiski nepamanāmu tonējumu. Visa lēca var tikt notonēta vienmērīgā tonī, vai tumšākā tonī augšējā daļā un gaišākā lēcas apakšējā daļā. Ļoti plaša ir tonējumu krāsas izvēle, no dažādas intensitātes klasiski brūniem, pelēkiem un zaļiem toņiem līdz spilgti dzelteniem, sarkaniem un rozā. Katram ir iespēja izvēlēties savām vēlmēm, vajadzībām un noskaņojumam atbilstošo tonējumu. Visām tonētajām briļļu lēcām, pat visgaišākajām tiks nodrošināta arī aizsardzība no UV starojuma. 

Fotohromās jeb “hameleona” briļļu lēcas

Fotohromās briļļu lēcas maina savu aptumšojuma pakāpi atkarībā no UV starojuma intensitātes. Telpās, kur nav UV starojuma, tās ir caurspīdīgas, bet ārā tonējas tumšākas, jo spilgtāka saule, jo tumšākas lēcas paliek un izskatās pēc saulesbrillēm. Fotohromās briļļu lēcas tagad ir pieejamas ne tikai pelēkajā un brūnajā tonī, bet iespējams pasūtīt arī zaļos, zilos un violetos toņos.

Ir arī autovadītājiem radītas fotohromās briļļu lēcas, kuras reaģē ne tikai uz UV starojuma intensitāti, bet arī gaismas spilgtumu. Īpaši nozīmīgi tas ir, ja automašīnas stikls aiztur UV starojumu.

Polarizētās briļļu lēcas

Polarizētās briļļu lēcas ir saulesbriļļu paveids, kas vairumā gadījumu ir tumši tonētas lēcas, kurām piemīt polarizācijas efekts. Šīs lēcas noņem atspīdumus no horizontālām virsmām, t.i. no ūdens, mitra asfalta, automašīnas paneļa utt.. Brilles ar šādām lēcām ir iecienījuši gan autovadītāji un makšķernieki, gan dabas cienītāji, kuri daudz laika pavada pie ūdens vai kalnos. Polarizētās lēcas komfortu nodrošina arī vienkārši pārvietojoties pa pilsētu. Tie kas to ir izmēģinājuši noteikti novērtē iegūtos labumus.

Piesakies redzes pārbaudei